Jak laminować włosy w domu?

Chcesz żeby Twoje włosy były lśniące i odżywione? 💇‍♀
Słyszałaś o laminacji włosów?🤔
Chcesz dowiedzieć się, jak zrobić ten zabieg w domu? 👩‍🏫🏠

Włosy można laminować żelatyną (w domu) lub keratyną (w salonie fryzjerskim). Zabieg ten robi się, by zabezpieczyć pasma włosów przed uszkodzeniami, wygładzić ich powierzchnię, nadać im gładkość i połysk. Poprawia się również kondycja włosa – pasma zyskują objętość i są bardziej elastyczne. To wszystko dzięki zawartemu w żelatynie kolagenowi!

Co będzie Ci potrzebne? 🛒
* żelatyna
* ulubiona maska/odżywka do włosów
* czepek foliowy/folia spożywcza
* ręcznik

Laminacja w domu krok po kroku:
✅1. Przed zabiegiem laminowania – dokładnie umyj włosy szamponem typu rypacz (jest to mocny szampon do oczyszczenia włosów z nadbudowy minerałów, kosmetyków, silikonów czy wosków), następnie dokładnie spłucz głowę z piany i delikatnie osusz włosy ręcznikiem (najlepiej jednorazowym).
✅2. Zagotuj wodę w czajniku. Do szklanki wsyp jedną łyżkę żelatyny i wlej 3 łyżki gorącej wody. Mieszaninę dokładnie rozrób, aby nie powstawały żadne grudki.
✅3. Do rozpuszczonej żelatyny dodaj łyżkę ulubionej maski do włosów lub odżywki do włosów, którą stosujesz. Dokładnie wymieszaj miksturę i zacznij nakładać na włosy. Wcieraj mieszankę w każdy kosmyk, pasmo po paśmie.
✅4. Po nałożeniu mikstury na całe włosy, owiń je folią spożywczą lub nałóż na nie foliowy czepek. Następnie owiń głowę ręcznikiem, zrób turban.
✅5. Po 30-40 minutach, dokładnie umyj włosy ciepłą wodą.

Włosy po zabiegu stają się bardzo gładkie, śliskie i błyszczące, zamykają się łuski włosów, dzięki czemu pasma mniej się plączą. Laminacja włosów żelatyną – zapobiega puszeniu się. Włosy zyskują odporność na uszkodzenia i nie tracą wilgoci, stają się grubsze, mocniejsze, a zarazem są niesamowicie miękkie. Końcówki włosów przestają się rozdwajać i są przyjemne w dotyku.Niesforne kosmyki, w końcu będzie się dało okiełznać 😄