Ciekawostki kosmetyczne

Codziennie korzystamy z jakichś kosmetyków i przeprowadzamy różne zabiegi – nawet w domu.  Często mamy kontakt z kosmetykami i wydaje nam się, iż w tej dziedzinie nic mogłoby już nas zaskoczyć.  A co jeśli się mylimy? 😉 Poniżej przedstawiamy kilka ciekawostek, które pozwolą nam uzupełnić braki w tej dziedzinie.

Czy wiesz, że?

  • Najwłaściwszą metodą demakijażu jest usuwanie kosmetyków kolorowych przy pomocy olejów. Kosmetyki są tłuste więc usuwane są najefektywniej przy pomocy jeszcze bardziej tłustych środków. Dopiero po tym zabiegu używamy kosmetyku do mycia połączonego z wodą.
  • Lakiery do paznokci dłużej zachowają świeżość i nie zgęstnieją jeżeli będziemy przechowywać je w lodówce.
  •  Jeżeli jesteśmy fankami naturalnych kosmetyków wykonajmy domowy bronzer. Zmieszajmy mąkę ziemniaczaną, kakao, cynamon i gałkę muszkatołową w proporcjach, które pozwolą na uzyskanie pożądanego koloru. Jedna z firm kosmetycznych wypuściła całą linię kosmetyków opartych na naturalnym kakao.
  • Jeżeli mamy cienkie i krótkie rzęsy użyjmy eyelinera. Nie róbmy linii, ale drobne kropeczki między włoskami. Daje to wrażenie gęstych rzęs.

Mamy nadzieję, że powyższe ciekawostki zwróciły Twoją uwagę i ułatwią Ci niektóre z codziennych czynności. Wypróbuj i przekonaj się sama.